Mimo stezku

by Walden

/
 • Streaming + Download

   

 • Cassette + Digital Album

  High-bias cassette tape with hand-drawn variant covers. Only 100 copies available!

  Includes unlimited streaming of Mimo stezku via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 7 days
  edition of 30 

    100 CZK or more 

   

1.
00:15
2.
04:55
3.
05:28
4.
03:19
5.
6.
04:43
7.
04:20

about

Recorded by Hromy in Low Resolution. Limited Editon Cassette released via independent label naab.cz. Support them!

WALDEN, Mimo stezku

Příznivci českého lo-fi rocku, ovlivněného zámořskými Sebadoh a Pavement, si možná ještě vzpomenou na Naquei Manou, křehkou písničkovou kapelu, po které zůstalo jedno album vydané u Silver Rocket. Jejich kytarista a hybatel Martin Patras se před časem odstěhoval na Šumavu, kde dal dohromady partu, pojmenovanou podle knihy Henryho Davida Thoreaua. Debutové minialbum se objevilo v prosinci 2014 jako digitální download, letos koncem ledna pak vyšlo na malé budějovické značce i ve verzi na (modré) magnetofonové kazetě.
Do nahrávky se už od úvodního zatroubení jelena jasně promítá přírodní tématika i ovlivnění beatnickou poezií. Pokud se posluchači podaří naladit na vlastně obyčejné, ale specifickou atmosférou oplývající písničky, drápek je zaseknut. Folkově upřímné, i přes psychedelickým odérem lehce rozmazanou kytaru, melodické a příjemně melancholické. Dýchá z nich obzvláště pro pragmatiky až zoufale nepraktický přístup k životu, odmítající honbu za materiálnem i průmyslový spěch. „Můžem jít svobodně svou vlastní cestou, přes skály a stromy, kde žádný stezky nejsou,“ zpívá se v titulní skladbě.
Čím déle nedlouhá deska (prý se chystá i vinyl) trvá, tím zajímavější věci se na ní dějí. Texty se pohybují na hraně naivity, vlastně sympatické tím, jak jde manifestačně proti proudu. Jasnou hitovkou je velvetovským duchem nasáklá Krajina („V týhle krajině, a bylo to tak vždycky, tě potkaj věci psychedelický…“), ale opravdovým majstrštykem je závěrečný kousek Kočí, nechávající svou zasněností vzpomenout na rané Please The Trees. Písničky s podobně jasně deklarovaným názorem na svět, se každopádně nepotkávají každý den.
NAAB, 2015, 27:16

Kocábek Antonín

credits

released December 2, 2014

tags

license

all rights reserved

about

Walden Prachatice, Czech Republic

Walden founded in 2010, guitarist Martin Patras ( ex Naquei Manou ) , following his move to the Bohemian Forest . Musically follow the lo- fi poetics of bands like Sebadoh and Pavement enriched reflection Bohemian nature and landscape. Emphasis is placed on creating DIY approach and poetic lyrics in Czech . ... more

contact / help

Contact Walden

Streaming and
Download help

Redeem code

Track Name: Mimo stezku
We´re out of the path, You and I, we´re out
We´re chose it, You and I, we´re out
We laugh wildly, You and I, we´re out...